Középfokú, felsőfokú: számít-e a végzettség a társkeresésben?

Vajon számít a végzettség, ha párkapcsolatokról van szó? Mennyire fontosak számunkra az olyan tényezők, mint a felsőfokú oktatás, amikor belevetjük magunkat az online társkeresés, vagy a személyes közvetítés révén zajló társkereső szolgáltatások világába?

A legújabb tudományos eredmények rámutatnak, hogy a hasonló oktatási paraméterek meghatározó részét képezik a párválasztás folyamatának, illetve feltehetően egy kapcsolat sikerét is felerősítik. A szociológiai-pszichológiai kutatások szerint az emberek jellemzően magukhoz hasonló partnert választanak, ha hosszútávra keresnek társat.

Egyre több az elit társkereső szolgáltatás, ahol felsőfokú végzettséggel és magas szakértelemmel rendelkező egyedülálló felek próbálják megtalálni a számukra ideális, érzékeny és intelligens szellemi partnert. A friss felmérések arra is rámutatnak, hogy a felsőfokú végzettséggel rendelkező nők és férfiak sokkal aktívabbnak és kitartóbbnak bizonyulnak a társkeresésben, mint az alacsonyabb végzettséggel rendelkező személyek. Ezzel arányosan nő a sikeres kapcsolatok aránya is, tehát a felsőfokú diplomával bíró egyedülállók gyorsabban találnak rá a párjukra. A kutatásból az is kiderült, hogy a felsőfokon végzett személyek kissé zárkózottabbak, és fényképet sem töltenek fel annyira szívesen magukról, mint a diplomával nem rendelkező egyedülállók. A kitartó, elkötelezett hozzáállás azonban végül így is meghozza a gyümölcsét.

Végzettségtől függetlenül, érdemes minőségi időt szánni a társkeresési folyamatokra. Ne adjuk fel olyankor sem, ha nehézséget tapasztalunk, hiszen a jó dolgokhoz gyakran idő kell. Beszélgessünk sokat randipartnerünkkel, ismerjük meg minél jobban a személyiségét, kérdezzük bátran a hosszú távú céljairól. A jövő, mint téma abban az esetben is fontos, ha első ízben zajlik komolyabb beszélgetés a két fél között. Ilyenkor természetesen nem feltétlenül rögtön a kettejük közös jövője kerül a középpontba, de az egyénileg kibontakoztatott vélemény sokat segít abban, hogy mindketten képet kapjanak arról, hogy a másik hol, illetve hogyan látja önmagát öt, vagy tíz év múlva, és mennyire céltudatos, merre szeretné irányítani az életét. Ez segít dönteni arról, hogy kompatibilis-e a két világnézet.

Korábbi bejegyzések: